Blog > Komentarze do wpisu

Perły Perlux

 Znacie Perlux?

Ja mam przyjemność testować go dzięki Streetcom (aby się zarejestrować i też mieć możliwość darmowego testowania produktów, wystarczy kliknąć tutaj).

lkhj

Perły piorące Perlux to polski produkt, wytwarzany przez firmę Lakma.

Szybko polubiłam Perlux, tak jak lubię wszelkie kapsułki do prania - bo są bardzo wygodne. Nic się nie rozsypuje, nie rozlewa, nie trzeba odmierzać. Wrzuca się kapsułkę do bębna pralki i już. Wygodniejsze jest też przechowywanie - zamiast rozsypującego się proszku lub butelki żelu z brudną szyjką i nakrętką (bo kto ją czyści po każdym użyciu?), mamy pudełeczko albo poręczny woreczek z zamknięciem strunowym.

jjhg

Cóż, jeśli chodzi o estetykę opakowań, moim zdaniem Perlux bije konkurencję na głowę. Bardzo podoba mi się zarówno zgrabny kubełek z 24 perłami, jak i zajmujący niewiele miejsca, szczelnie zamykany woreczek zawierający 16 sztuk detergentu.

 hgdh

jgkh

Jak podaje producent (na stronie www.perlux.pl):

Zastosowana nowatorska technologia Hybrid System zapewnia:

  • Doskonałe właściwości piorące i odplamiające
  • Optymalną ochronę kolorów tkanin
  • Łagodzenie twardości wody
  • Nadanie tkaninom właściwości antyelektrostatycznych, a także przyjemnego i długotrwałego zapachu
  • Zapobieganie osadzaniu się kamienia na elementach pralki

 

Po kilku praniach trudno mi wyrokować o tym, jak skutecznie Perlux zapobiega osadzeniu się kamienia, ale co do jakości prania nie mam żadnych zastrzeżeń. Pranie jest czyste i świeże, wydawało mi się też wyjątkowo gładkie – może to zasługa właściwości antyelektrostatycznych, a może rezultat zapobiegania mechaceniu i impregnowania włókien, o którym też można przeczytać na stronie internetowej produktu. Rzadko używam płynów do płukania, bo – poza zapachem – nie widzę specjalnej różnicy po ich zastosowaniu. W każdym razie nigdy nie zauważyłam takiej gładkości, jak po użyciu Perluxu (oczywiście, też bez płynu). A może jest to wynik skutecznego zmiękczania wody? Nie wiem. Wiem, że ubrania były gładsze niż zwykle.

 lkjh

Ubrania wyprane w nowych perłach dość mocno pachną. Uważam nawet, że trochę za mocno, zwłaszcza że ten zapach raczej nie trafia w mój gust… Dlatego chyba wolałabym, żeby pachniały trochę słabiej i krócej ;) Ale nie da się ukryć, że długotrwały zapach sprawia, że tkaniny dłużej sprawiają wrażenie świeżo upranych.

 

Perlux, niestety, nie należy też do najtańszych środków piorących. W większości sklepów jego cena jest wyższa niż kapsułek piorących innych producentów (w przeliczeniu na kapsułkę). Z drugiej strony, skłaniam się  ku temu, że jego jakość usprawiedliwia tę cenę. Bo poza przyjemniejszym zapachem, nie znalazłam więcej cech, w których kapsułki przewyższałyby nasze perły (przynajmniej w produktach dostępnych na polskim rynku, a dla nikogo nie jest tajemnicą, że choćby niemiecki Ariel czy Vizir jest trochę jakby skuteczniejszy). A perły są nasze, polskie. I kupując go wspieramy polski przemysł i polskie miejsca pracy. O!

 

Dostępne na rynku są perły Perlux przeznaczone do tkanin kolorowych, białych i czarnych, a także perły dedykowane dzieciom i osobom wrażliwym. Dzięki Streetcom miałam możliwość przetestować produkt do kolorów i do białego, o Perluxie baby wspomnę w innym poście.

piątek, 02 października 2015, a_sz1
Masz pytanie lub sugestię? Pisz pod adres: aniasz79@o2.pl

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Katalog-blogow.pl